פריחה בעור היא תוצאה של אלרגיות לחומרים שונים איתם העור בא במגע. בדרך כלל, פריחה בעור תהפוך את האזור לאדום ומגרד, לעתים יכולות אף להופיע שלפוחיות או הפרשות.

למה אנחנו סובלים מפריחה בעור?

לא כולם סובלים מפריחות בעור, הגוף של כל אחד ואחת מאיתנו הינו דומה, אך שונה. תגובת הגוף אל חומרים שונים איתם אנחנו באים במגע, כמו סבון, כלי ניקוי, ניקל, גומי, אוכל ואפילו חילופי עונות, הינה שונה. פריחה בעור כתוצאה מתרופות – תרופות הינן אחד הגורמים הראשיים להתפתחות של פריחה בעור, אלרגיות לתרופות הינן דבר שכיח, אך לעיתים קשה לאבחן אותן מאחר והתגובה האלרגית לא תמיד מגיע בסמוך ללקיחת התרופה. פריחה בעור כתוצאה מתזונה – מזונות שונים עלולים לגרום לתגובות אלרגניות בגוף. בדרך כלל, פריחה כתוצאה מאוכל תופיע באופן מיידי. פריחה כתוצאה ממחלות פנימיות – מחלות פנימיות יכולות לגרום לעור שלנו לפתח פריחה. פריחה בעור כתוצאה מחילופי עונות – בעונות מסוימות בשנה, הגוף שלנו נהייה רגיש יותר, וזו הסיבה כי ישנם אנשים רבים אשר סובלים מנזלת אלרגית או נזלת כרונית. עם בוא האביב, לדוגמא, ישנם אנשים שיהיו רגישים לאבקנים של פרחים הנוגעים בעורנו עם משב הרוח.

כיצד מאבחנים פריחה בעור?

בדיקות מעבדה יכולות לסייע לאבחן את מקורן של פריחות בעור, אך לא תמיד, ולא בצורה מושלמת. בקליניקות ביוקונטרול ניתן לבצע תהליך אבחוני המשלב טכנולוגיה ומכשור מתקדם, תורך זיהוי של מקור הבעיה, וזאת מתוך מאגר מידע של אלפי חומרים הנמצאים בתוכנה הממוחשבת (וירוסים, טפילים, בקטריות, הצטברות רעלים, אלרגיות ועוד). תהליך האבחון של פריחה בעור אינו כואב, אינו חודרני ואינו מזיק. להליך הבדיקה אין כל תופעות לווי, והוא אינו סותר את הטיפול הרפואי המתקיים במקביל. אבחון של פריחה בעור בקליניקות של ביוקונטרול מתאים לכל הגילאים, וניתן בצורה מדויקת לגלות את הסיבות להופעתם של פריחות בעור וגירודים בעור.

כיצד מטפלים בפריחה בעור?

לאחר שלב האבחון המתבצע בקליניקות של ביוקונטרול, מוצע הליך טיפולי המשלב תכשירים שונים המבוססים על תורת ההומיאופתיה המודרנית. השילוב בין התכשירים לבין תזונה הכוללת ויטמינם ומינרלים יאפשרו לשפר את איכות החיים ולמנוע את היווצרותן של פריחות עור בעתיד. בקליניקות ביוקונטרול הצטבר ניסיון טיפולי מוצלח של אלפי מקרים, אשר בעזרת מכשור הזיהוי המתקדם והתאמת תוכנית הטיפולים ניתן להגיע לכדי תוצאות אופטימאליות. נציגינו ישמחו לעמוד איתכם בקשר ולהסביר לכם עוד כיצד ניתן לטפל ולמנוע את הופעתה של פריחה בעור.