לא נשאר לנצח – טיפול באקנה

מחלת האקנה היא מחלה שכיחה ביותר בקרב אוכלוסיית המתבגרים בכל העולם, כיוון שמדובר במחלה שנובעת למעשה מתגובה שגויה אל הורמון הטוסטוסטרון, המשתחררת בכמויות גדולות מאוד בגיל ההתבגרות. אקנה היא מחלה שמופיעה כפצעונים בגדלים שונים על הפנים, הכתפיים והגו, וברוב המקרים משחה להרגעה או קרם לחות לא יעבירו את הפצעונים האלה.
חוקרים בכל העולם ניסו, ועדיין מנסים, להבין מהי החוקיות של מחלת האקנה, כלומר מדוע אנשים מסוימים סובלים ממנה בשלבים כאלה או אחרים של חייהם, ומדוע אחרים כלל לא מרגישים בה ולא יודעים על כיומה. התשובה לשאלות הללו לא פשוטה, אם היא בכלל קיימת.

מתי מופיע אקנה?

מצד אחד החוקרים אכן מדווחים כי אקנה מופיע בעיקר בגיל ההתבגרות, אך מצד שני ישנה מחלה הקרויה אקנה ילדים, והיא אכן קשורה בילדים הסובלים מאקנה, למרות שהם נמצאים הרחק מאוד מגיל ההתבגרות. אקנה שייכת לקבוצה של בעיות עור שיכולות להופיע בגילאים שונים ומסיבות שונות, כיוון שגם בגילאים מאוחרים יותר היא יכולה פתאום להתפרץ על פניהם של אנשים מבוגרים.

כיצד אפשר לטפל באקנה?

כיום ניתן לטפל בבעיות אקנה בהרבה דרכים הכוללות משחות שמחילות כמויות כאלה ואחרות של אנטיביוטיקה, וכמו כן במקרים קיצוניים יותר, על ידי כדורים שיכולים לבלוע החולים. ברוב המקרים אפשר להיפתר לגמרי מהמחלה, וכדאי מאוד לטפל במחלת אקנה, כיוון שכך לא יישארו צלקות מהפצעים על עור הפנים.
אבחון אקנה

בחברת ביו-קונטרול BioControl ניתן לאבחן מקרים של אקנה על ידי מכשור חדשני במיוחד, אשר יכול לזהות הרבה מאוד חומרים ומאכלים. אבחון אקנה יכול לעזור כיוון שאדם שילך לאבחון כזה ויגלה שהוא רגיש למזון מסוים, יוכל להפסיק לצרוך מזון זה, וסביר להניח שמצב הפנים שלו והפצעים ישתפר פלאים. בדיקה על ידי המכשיר אינה כואבת כלל, וכמו כן, היא אינה גורמת לתופעות לוואי אחריה, כך שאין כל חשש בביצועה. אומנם בדיקה כזו לא יכולה לרפא את הסובל מפצעי האקנה, אך היא בהחלט יכולה לשפר את איכות חייו על ידי גילוי של הדברים אשר אליהם הוא רגיש ביותר.