החיים בצל אסטמה

מחלת אסטמה היא מחלה לא פשוטה אשר הרבה מאוד אנשים חולים בה, אם כי נולדו כך והם חולים בה מלידה, ואם כי הם חלו בה במהלך חייהם. אחד הגורמים שיכולים ליצור אצל אדם את מחלת האסטמה הקשה הם גורמים סביבתיים, כלומר אם אדם חי באזור שבו רמת זיהום האוויר היא יותר גבוה, הרי שסיכוייו לחלות במחלת האסטמה יעלו בקו ישר יחד עם גרף זיהום האוויר באזור. גורם נוסף למחלה הוא רגישות לחומרים מסוימים היוצרים מצב של חוסר אוויר ותחושה של קשיים בנשימה.

אין לזלזל באבחון אסטמה

במקרים בהם אדם חולה במחלת אסטמה קשה, כמו גם אם הוא חולה במחלה זו ברמה קלה יותר, חשוב לבצע אבחון, בין היתר כדי לדעת כיצד לטפל. טכנולוגיית BIOCONTROL יכולה לאפשר את אבחונן של מחלות כגון אוטופיק דרמטיטיס, אסטמה ילדים ואפילו בעיות עור למיניהן. על ידי המכשור החדשני יוכל החולה במחלת אסטמה לדעת לאיזה חומרים בדיוק הוא רגיש, וכך יוכל לדאוג להתרחק מהם, במידה וזה אפשרי כמובן, כי לא מכל החומרים יוכל החולה להתרחק, כיוון שישנם חומרים שחולה רגיש אליהם, אך הם מהווים חלק מחייו.

טיפולים שונים

אסטמה היא מחלה שדורשת הרבה טיפול מצידו של החולה, ורצוי שלכל חולה יותאם בדיוק הטיפול שלו הוא זקוק. טיפול באסטמה יכול לכלול משאפים עם כמויות שונות של סטרואידים, ויכול לכלול תרופות אחרות שנועדו לעכב את התקפי האסטמה. במקרה של טיפול אסטמה ילדים לעיתים הרופאים ממליצים לא לטפל ולחכות מעט, כי אובחנו הרבה מאוד מקרים של ילדים הסובלים ממחלת אסטמה, אך היא חלפה מעצמה עם חלוף השנים.

אסטמה והשלכותיה

אדם שחולה במחלת אסטמה בדרגה קשה ידע לספר כי מחלת אסטמה היא מחלה שלעיתים מכתיבה לחלוטין את עורך חייו של החולה, כיוון שעליו לקחת עימו תרופות, משאפים, ובמקרים קיצוניים גם דיאליזות ביתיות למיניהן. מאוד יקל על חייו של חולה אם ידע מה בחיי היום יום מחמיר את מצבו, ולכן בדיקה בחברת ביוקונטרול תוכל לעזור לו בהתמודדות שלו ובשיפור איכות חייו.