מדובר על בעיה כאובה אשר פוגעת רבות באיכות חיינו והיא מכונה עייפות כרונית. אנו חשים כל הזמן עייפים ותשושים אולי אף מדוכאים שכן העייפות עצמה עלולה לגרום לדיכאון. גם אם העייפות נובעת מסיבה אחרת, אין מדובר כאן על עייפות אשר נמשכת אך ורק למשך מספר ימים ספורים אלא על עייפות המתמשכת לאורך זמן ממושך. לעיתים עייפות זו איננה קשורה כלל וכלל למספר שעות השינה היומיות שלכם, ישנם אנשים אשר ישנים גם תשע שעות ביממה ועדיין חשים בעייפות קשה, מה שמפריע להם לתפקד ולנהל מערך חיים רגיל ובריא.

עייפות כרונית – מהם הגורמים?

אחת הסיבות העיקריות אשר גורמת למצב של עייפות כרונית היא הדיכאון, דיכאון וחרדות עלולים להביא אתכם לעייפות קשה, אנשים רבים הלוקים במחלת הדיכאון נמצאים שעות מרובות במיטה, מרבים לישון ולברוח מן המציאות ועדיין חשים בעייפות מוגברת. גם מתח נפשי וחרדות מתמידות גוזלים את מיטב האנרגיות שלנו ומביאים לעייפות קשה וכרונית. חרדות מתמשכות וסטרס נפשי בסופו של דבר מתישים אותנו. לעיתים רבות אנשים נוהגים לטפל בסימפטומים באמצעות חומרים כימיים, שתייה ומאכלים עתירי קופאין, אך הקופאין ממריץ את הגוף אך ורק לזמן קצר, ובסופו של דבר איננו תורם דבר לבעיה. עייפות כרונית איננה נובעת רק מדיכאון והפרעות רגשיות אחרות. עייפות כרונית נובעת מעוד סיבות : תזונה לקויה שאיננה מספקת ואיננה כוללת את כול הוויטמינים, מינרלים ואבות המזון, עייפות כרונית יכולה לנבוע ממחלות אקוטיות כגון סרטן, תרופות פסיכיאטריות שונות מביאות לעייפות וחוסר מוטיבציה כמו גם תרופות מסוגים אחרים. עוד גורמים לעייפות כרונית – מחסור כרוני בברזל, קנדידה, מחלות ריאה שונות הפרעות מטבוליות ועוד שלל סיבות.

עייפות כרונית והטיפול בה בביוקונטרול

כאשר אנו מאבחנים אדם הסובל מתסמונת עייפות כרונית, חייבים להתייחס לעייפות רק כאל סימפטום, ואין שום מנוס מלאבחן ולמצוא את מקור הבעיה. אם למשל מדובר על בעיה בבלוטת התריס יש לטפל באמצעים המתאימים בבלוטה, תת יתר או פעילות יתר של הבלוטה. כאשר עייפות כרונית נובעת מחרדות ודיכאון, ישנם אמצעים רבים לטפל בהפרעה ולא דווקא באמצעות כדורים פסיכיאטרים אשר עלולים אף להחמיר את העייפות. שיטת הטיפול שלנו יוצאת מתוך כמה הנחות: טיפול בגורמי המחלה ודרכם בסימפטומים שלה,אמונה בכוח הריפוי של הטבע, אמונה זו נשענת על הגישה ההוליסטית,טיפוח יחסים חמים והדוקים בין המטופל לרופא ההוליסטי, טיפול באדם כמכלול תוך התייחסות למרכיבים פיזיים, מנטאליים, רגשיים, גנטיים וסביבתיים.ולבסוף, לא פחות חשוב, אנו מאמינים שהמניעה היא התרופה הטובה ביותר, מניעת מחלה ויצירת תנאים לבריאות מרבית.

אבחון בביוקונטרול

טיפול סימפטומטי בעייפות כרונית משול לכיבוי שריפה שכן אז אין אנו יודעים מאין הבעיה נובעת ומטפלים רק בסימפטומים. על מנת לדעת בוודאות מהיכן נובע הקוליטיס אנו עושים שימוש במערכות רפואיות ממוחשבות, אשר בתוכנה שלהן קיים מאגר מידע של עשרות אלפי חומרים שונים ( בקטריות, טפילים, ווירוסים, רעלים מזונות שונים גורמים סביבתיים ועוד ). האבחון עצמו מאפשר טיפול יעיל המותאם ספציפית לאדם הנבדק. חשוב לציין שרק על ידי איבחון המקור לבעייה ומציאת הגורמים לה, ניתן יהיה להמליץ על הדרך האופטימלית שבאמצעותה ניתן לטפל באותה מערכת בגוף אשר גורמת לנו לסבול. ברוב המקרים, אין סיבה "להתרגל לחיות עם זה".