אפשר לשפר מעי רגיז – תסמונת מעי רגיז

בעיות של מעי רגיז הן בעיות אשר סובלים מהן הרבה אנשים ברחבי העולם, וכתוצאה מכך נערכו הרבה מאוד מחקרים בתחום, אם מטעמה של הרפואה הסטנדרטית ואם מטעמה של הרפואה המשלימה. הבעיה העיקרית בבעיות של מערכת העיכול בכלל, ושל תופעת המעי הרגיז בפרט, היא כי על כל אדם מוצרים שונים משפיעים בצורה אחרת. אם לדוגמא אדם מסוים מרגיש יותר את תופעות המעי הרגיז אחרי אכילה של מוצרי חלב, הרי שעל אדם אחר השפעה של בשר יכולה להיות משמעותית יותר. התוצאה היא כי קשה מאוד למצוא פתרונות, וכמו כן, לדאבוננו הרב אין באמת תרופה למקרים הקשורים במעי הרגיז, ולא קיים פתרון לצמיתות.

סיבות לתופעת מעי רגיז

עד היום אין הגדרה של סיבות ברורות לתופעה של מעי רגיז ורבים משערים כי מדובר בהרבה גורמים המשתלבים זה בזה. יכול להיות שמדובר על מטען גנטי שמשפיע על כך שלאדם מסוים יהיה מעי רגיז, חלק מהחוקים טעונים כי הגורם המשפיע העיקרי הוא מצבו הנפשי של האדם, וחלק גדול טוען שהכל זה תזונה.

מעי רגיז לכולם

בחיפוש אחר פתרון למעי רגיז התגלה כי האמת המרה היא כי אין פתרון קסם שיכול לעבוד על כל האנשים הסובלים ממקרים של תסמונת מעי רגיז, וכי כל מטופל יאלץ בסופו של דבר למצוא את הפתרון שמתאים לו ביותר. רוב החוקרים והמבינים בתחום מדברים על פתרונות הקשורים בתזונה נכונה, בפעילות ספורטיבית ובעיקר אירובית, וכמו כן, יש הרבה מאוד אנשים שממליצים על דיקור סיני כפיתרון לבעיית מעי רגיז אצל אנשים.

אפשר לאבחן

על ידי אבחון של תופעת מעי רגיז אפשר יהיה לבחור טיפול במעי רגיז שיתאים לכל אדם. כיום יש הרבה אפשרויות לאבחן מעי רגיז, כאשר אחת המובילות היא בדיקה באמצעות טכנולוגיית BIOCONTROL, אשר מתקיימת על ידי חברת ביוקונטרול, ויכולה לזהות חומרים ומזונות שונים. על ידי זיהוי החומרים שאליהם רגיש החולה, הוא יוכל לשנות את עורך חייו ולצרוך רק את המזונות שלא התגלה כי יש לא רגישות מוגזמת אליהם, ולחיות בצורה נעימה יותר.