כאבי ראש ומיגרנות

כאבי ראש הם תלונה נפוצה ביותר. אנשים רבים סובלים מכאבי ראש לעתים מזומנות, מסיבות מגוונות. נהוג לחלק את כאבי הראש באופן כללי לשני סוגים: כאבי ראש ראשוניים וכאבי ראש משניים. כאבי ראש ראשוניים נובעים מפתלוגיות בראש עצמו (לרוב על רקע לא ידוע), וכאבי ראש משניים, הנובעים ממחלות או סיבות אחרות. הגורם הנפוץ ביותר לכאב ראש ראשוני הוא מתח . כאב זה מופיע באטיות משתנה בחומרתו, ויכול להימשך בעוצמה משתנה למשך ימים רבים. כאבי ראש אלו לא מלווים בסימנים נוספים כמו בחילה , רתיעה מאור, וכדומה. הסיבות להופעת כאב זה אינן ברורות. בניגוד לשמו של כאב הראש, אין ראיות מוכחות שלחץ גורם להופעת הכאבים.

כאב ראש יכול משני יכול להיות גם תוצאה של הצטברות נוזלים וחומרים דלקתיים בחללי הסינוסים. מחלה זו – סינוסיטיס (sinusitis) נפוצה בחורף, נגרמת ממספר חיידקים אופייניים, ומציגה כאבי ראש באזור הסינוסים, המוחמרים בניקוש ולעתים בהנעת הראש. מיגרנה מתוארת ככאב שהולם בראש כמו פטיש. דרגת הכאב היא בינונית עד קשה. המיגרנה מופיעה לרוב בצד אחד של הראש, והיא מוחמרת בזמן פעילות גופנית וחשיפה לאור (פוטופוביה), לרעש או לריחות. לעתים קרובות, המיגרנה מתאפיינת גם בבחילות ובהקאות. מהתקפי מיגרנה יכולים להתרחש לאורך תקופה ארוכה ועלולים לתקוף מדי יום או אחת לכמה שבועות, חודשים ואף שנים. התקף טיפוסי נמשך בין ארבע שעות לשלושה ימים.

המיגרנה שכיחה פי שלושה בקרב נשים. יותר ממחצית מהאנשים שסובלים ממיגרנה מדווחים על קרובי משפחה שסובלים מאותה בעיה. אמנם מיגרנה יכולה לתקוף בכל גיל, אבל היא שכיחה בעיקר בגילאי 10 עד 40. אצל רוב האנשים המיגרנה תוקפת באופן מחזורי, ואצל נשים בגיל המעבר פוחתת והולכת עוצמתה של המיגרנה בסביבות גיל 50. שינויים בהרגלי השינה, ארוחות לא סדירות, וגם מוצרי מזון שונים כמו שוקולד, גבינה צהובה, יין אדום, קפאין, אספרטיים, מונוסודיום גלוטמט (השכיח במזון סיני), נטריטים וניטרטים (שמצויים בעיקר בנקניקים ונקניקיות) – עלולים לעורר מיגרנה. גם חוסר איזון הורמונלי, שימוש בגלולות ותקופות של הריון יכולים לעורר מיגרנה. חלק קטן מהסובלים ממיגרנה מזהים סימן מבשר לפני ההתקף, הנקרא “אאורה”. מדובר בהפרעה נירולוגית חולפת, המופיעה חצי שעה לפני תחילת הכאב. בדרך כלל מאופיינת התופעה באורות מהבהבים או משוננים, או נקודות של עיוורון בשדה הראייה, תופעה הנקראת סקוטומה.

כיצד מאבחנים

המערכות איתן אנו בודקים בביוקונטרול הינן מתוצרת אמריקאית,ומופעלות בהצלחה רבה בכל רחבי העולם בכלל ובישראל בפרט, והן מאושרות על ידי משרד הבריאות.
הבדיקות נעשות בצורה לא חודרנית ולא פולשנית באצבעות הידיים ובמידת הצורך בבהונות הרגליים,באמצעות עיפרון בדיקה ממוחשב. רמת הדיוק של התוצאות היא מהגבוהות.

כיצד מטפלים

ההמלצה לטיפול מתקבלת בתום הבדיקה, והיא מתרכזת בתחום הרפואה הטבעית. כיון שהיא מתבססת על תוצאות הבדיקה, הרי שהיא מותאמת ספציפית לאדם שנבדק.

למי מתאימה הבדיקה

הבדיקה אינה כואבת והיא מתאימה ומומלצת לכל הגילאים.
בקליניקות ביוקונטרול נבדקו, עד כה, אנשים בגילאים שונים. החל מתינוק בן חודשיים שסבל מפריחות בעור, ועד אשה בת 94 שסבלה מבעיות במערכת העיכול.

סימפטומים נפוצים

• כאבי ראש
• מיגרנות
• סחרחורות
• סינוסיטיס

שירותים נוספים וסוגי בדיקות