גיל המעבר הינו תקופה בה האישה מפסיקה לקבל את המחזור החודשי ולמעשה מאבדת את יכולת הפוריות שלה. מדבור בתהליך טבעי לחלוטין אשר מתרחש אצל כל הנשים באשר הן בסביבות גיל החמישים. עם סיום קבלת המחזור החודשי, גוף האישה מפסיק לייצר את ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון, בכמות הרגילה, ובהיעדרם של הורמונים אלו מתחילים להתקיים שינויים רבים בגופה של האישה.

תסמיני גיל המעבר

ישנן נשים את התברכו לעבור את תקופת גיל המעבר ללא תסמינים כלל, או תסמינים קלים בלבד, אך אצל מרבית הנשים יופיעו תופעות גיל המעבר במגוון רחב ושונה של וריאציות. בין התופעות המקובלות של גיל המעבר ניתן למנות: גלי חום, האצה בדופק הלב, הזעה, נדודי שינה, עצבנות, דיכאון, ירידה בחשק המיני, אי נוחות בעת קיום יחסי מין ולעיתים אף הפרעות במתן שתן. תקופה זו, של גיל המעבר אצל נשים, הינה תקופה לא פשוטה, ולעיתים, אף עלולה לשבש את מהלך החיים התקין ולהוריד ברמת איכות החיים.

כיצד להתמודד עם גיל המעבר?

הטיפול המוכר בתסמיני גיל המעבר הינו טיפול סימפטומטי בדרך כלל, ונעשה באמצעות טיפולים הורמונאליים, אשר באים לתפוס את מקומם של ההורמונים שהגוף מפסיק לייצר בצורה טבעית. לטיפול הורמונאלי זה מתלווים בדרך כלל תופעות לוואי שונות, ועל כן, הוא אינו וודאי ואינו מועיל מבחינת פתרון ארוך טווח. בקליניקות ביוקונטרול ניתן לבצע תהליך אבחון מתקדם אשר מזהה את מקורם של התופעות הסימפטומטיות, וזאת מתוך הצלבה של נתוני הגוף עם נתוני מאגר מידע של עשרות אלפי חומרים הנמצאים בתוכנה הממוחשבת, כמו וירוסים, טפילים, בקטריות, הצטברות רעלים, קרינה ועוד. האבחון החדשני מאפשר טיפול יעיל וממוקד בבעיה, והוא אינו סותר טיפול או תרופות קונבנציונאליים. האבחון מתבצע בצורה לא פולשנית, על ידי נגיעה של עיפרון בדיקה קטן בנקודות באצבעות הידיים ובבהונות הרגליים, והוא אינו כואב ומומלץ לנשים בכל הגילאים. לאחר תהליך האבחון תיבנה בעבורכן תוכנית טיפולית אשר מותאמת לכל אחת ואחת מכן בצורה אינדיבידואלית, כך שניתן לטפל בכל אותם סימפטומים ותופעות גיל המעבר בצורה יסודית ובאופן אישי, בהתאם לצרכים של כל אישה. אין צורך לסבול מתופעות גיל המעבר אצל נשים, וגם מתופעות גיל המעבר אצל גברים. ניתן, באמצעים חדשניים ובטוחים, בקליניקות של ביוקונטרול, לאבחן את התופעות השונות ולהתאים להן תוכנית טיפולים, הנבנית בצורה אישית ואינדיבידואלית, תוך שימוש בחומרים טבעיים בלבד, ללא תופעות לוואי וללא כאבים. אם את סובלת מתופעות וסימפטומים של גיל המעבר, מתקשה לישון, מוצאת את עצמך עצבנית, מזיעה ובחוסר נוחות כללית, פני עוד היום אל המומחים של ביוקונטרול, על מנת לתאם פגישת ייעוץ לצורך אבחון וטיפול אופטימאלי בתופעות של גיל המעבר.